B59901D70A40
Thermistors - PTC PTC Thermistor 70A 40NAT 70GRAD C
product image
B59901D70A40 Picture
SeekIC No. : 00695630 Detail
B59901D70A40: Thermistors - PTC PTC Thermistor 70A 40NAT 70GRAD C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B59901D70A40
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Tolerance : 25 % Termination Style : Radial
Dimensions : 0.5 mm Dia. x 32 mm L Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Current Rating :
Resistance :
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Tolerance : 25 %
Dimensions : 0.5 mm Dia. x 32 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationB59901D70A40
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Mounting TypePCB, Through Hole
Operating Temperature90°C ~ 130°C
Power - Max-
Resistance Tolerance-
Resistance in Ohms @ 25°C100