B59980C0130A070
Thermistors - PTC 980-A 130-A 70 3X1 PTC Thermistor
product image
B59980C0130A070 Picture
SeekIC No. : 00695555 Detail
B59980C0130A070: Thermistors - PTC 980-A 130-A 70 3X1 PTC Thermistor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B59980C0130A070
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 62 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Description
Package / Case :
Current Rating :
Dimensions :
Packaging :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Termination Style : Radial
Tolerance : 20 %
Resistance : 62 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationB59980C0130A070
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih) (Max)85mA
Current - Trip (It)130mA
Current - Max700mA
Voltage - Max63V
Time to Trip-
R Min/Max40.90 ~ 62.00 Ohm