B59995C0120A051
Thermistors - PTC 995-A 120-A 51 3X1 PTC Thermistor
product image
B59995C0120A051 Picture
SeekIC No. : 00696171 Detail
B59995C0120A051: Thermistors - PTC 995-A 120-A 51 3X1 PTC Thermistor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B59995C0120A051
Mfg:
EPCOS
Quick Details
Packaging : Reel
Description
Resistance :
Tolerance :
Termination Style :
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Current Rating :
Dimensions :
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog InformationB59995C0120A051
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingTape & Reel (TR)
Current - Hold (Ih) (Max)120mA
Current - Trip (It)240mA
Current - Max700mA
Voltage - Max24V
Time to Trip-
R Min/Max7.800 ~ 13.00 Ohm