B59995C0120A070
PTC RESETTABLE 120MA 24V RAD
product image
B59995C0120A070 Picture
SeekIC No. : 003610147 Detail
B59995C0120A070: PTC RESETTABLE 120MA 24V RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B59995C0120A070
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: EPCOS Inc
Current - Hold (Ih) (Max): 120mA Current - Trip (It): 240mA
Current - Max: 700mA Logic Family : CD402
Voltage - Max: 24V R Min/Max: 7.800 ~ 13.00 Ohm
Time to Trip: - Package / Case: Radial - Disc
Description
Manufacturer:
Type:
Cable Length:
Series:
Parameters:
Technical/Catalog InformationB59995C0120A070
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih) (Max)120mA
Current - Trip (It)240mA
Current - Max700mA
Voltage - Max24V
Time to Trip-
R Min/Max7.800 ~ 13.00 Ohm