B72500T0250K060
Varistors 0603 25V 30A 300mJ CT0603K25G
product image
B72500T0250K060 Picture
SeekIC No. : 00699948 Detail
B72500T0250K060: Varistors 0603 25V 30A 300mJ CT0603K25G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B72500T0250K060
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 31 V
Voltage Rating AC : 25 V Clamping Voltage : 67 V
Peak Surge Current : 30 A Surge Energy Rating : 300 mJ
Capacitance : 90 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Clamping Voltage : 67 V
Peak Surge Current : 30 A
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 90 pF
Voltage Rating AC : 25 V
Voltage Rating DC : 31 V