B72590T140L60
Varistors 0402 14V RMS 20A CT0402L14G
product image
B72590T140L60 Picture
SeekIC No. : 00699693 Detail
B72590T140L60: Varistors 0402 14V RMS 20A CT0402L14G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B72590T140L60
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 16 V
Voltage Rating AC : 14 V Peak Surge Current : 20 A
Surge Energy Rating : 10 mJ Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Clamping Voltage :
Diameter :
Capacitance :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating AC : 14 V
Voltage Rating DC : 16 V
Peak Surge Current : 20 A