BF20137-26B
CCFL Fluorescent Lamps Optoelectronics
product image
BF20137-26B Picture
SeekIC No. : 0025 Detail
BF20137-26B: CCFL Fluorescent Lamps Optoelectronics
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BF20137-26B
Mfg:
JKL Components
  • Qty
  • 0~2
Quick Details
Bulb Type : Miniature Cold Cathode Fluorescent Lamp Start Voltage : 1125 V
Operating Voltage : 320 V Operating Current : 5 mA
Intensity : 42000 cd/m2 Length : 137 mm
Diameter : 2.4 mm
Description
Packaging :
Bulb Type : Miniature Cold Cathode Fluorescent Lamp
Operating Current : 5 mA
Start Voltage : 1125 V
Operating Voltage : 320 V
Intensity : 42000 cd/m2
Length : 137 mm
Diameter : 2.4 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationBF20137-26B
VendorJKL Components Corp.
CategoryOptoelectronics
Size / Dimension2.0mm x 137mm
Current 5mA
Output-
TypeCCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage1125V Start, 320V Operating