BK1005HM102-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 1000OHMS 25%,
product image
BK1005HM102-T Picture
SeekIC No. : 001108299 Detail
BK1005HM102-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 1000OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1005HM102-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 1 KOhms Maximum DC Current : 150 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 1005 (0402 metric)
Description
Voltage Rating :
Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 150 mAmps
Impedance : 1 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1005HM102-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating150mA
Frequency100MHz
Impedance1K Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)700.0 mOhm Max