BK1608HS220-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 22OHMS 25%,
product image
BK1608HS220-T Picture
SeekIC No. : 001109205 Detail
BK1608HS220-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 22OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1608HS220-T
Mfg:
Taiyo Yuden
Quick Details
Impedance : 22 Ohms Maximum DC Current : 1.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 1608 (0603 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Impedance : 22 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Maximum DC Current : 1.5 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1608HS220-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating1.5A
Frequency100MHz
Impedance22 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)50.00 mOhm Max