BK1608HS241-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 240OHMS 25%,
product image
BK1608HS241-T Picture
SeekIC No. : 001109013 Detail
BK1608HS241-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 240OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1608HS241-T
Quick Details
Impedance : 240 Ohms Maximum DC Current : 400 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.25 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 400 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.25 Ohms
Impedance : 240 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1608HS241-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating400mA
Frequency100MHz
Impedance240 Ohm
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max