BK1608HW431-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 430OHMS 25%,
product image
BK1608HW431-T Picture
SeekIC No. : 001109176 Detail
BK1608HW431-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0603 430OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1608HW431-T
Quick Details
Impedance : 430 Ohms Maximum DC Current : 400 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Maximum DC Current : 400 mAmps
Impedance : 430 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1608HW431-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating400mA
Frequency100MHz
Impedance430 Ohm
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max