BK/AGC-V-10
Fuses 250VAC 10A Fast Acting
product image
BK/AGC-V-10 Picture
SeekIC No. : 00654905 Detail
BK/AGC-V-10: Fuses 250VAC 10A Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK/AGC-V-10
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Current Rating : 10 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 32.82 mm L x 6.76 mm D Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 10 Amps
Body Material : Glass
Dimensions : 32.82 mm L x 6.76 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK/AGC-V-10
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 10A
Voltage - Rated 250V