BK/AGC-V-20-R
Fuses 250VAC 20A Axial Lead
product image
BK/AGC-V-20-R Picture
SeekIC No. : 00652095 Detail
BK/AGC-V-20-R: Fuses 250VAC 20A Axial Lead
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK/AGC-V-20-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Current Rating : 20 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Glass
Dimensions : 32.82 mm L x 6.76 mm D Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 20 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Body Material : Glass
Dimensions : 32.82 mm L x 6.76 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK/AGC-V-20-R
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 20A
Voltage - Rated 32V