BK/MDL-20-R
Fuses SMALL DIM. FUSE
product image
BK/MDL-20-R Picture
SeekIC No. : 00651250 Detail
BK/MDL-20-R: Fuses SMALL DIM. FUSE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK/MDL-20-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 20 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Dimensions : 1.25 in L x 0.25 in D Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : 6.3 mm x 32 mm
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 20 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Body Material : Glass
Dimensions : 1.25 in L x 0.25 in D
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK/MDL-20-R
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 20A
Voltage - Rated 32V
Package / Case3AG, 1 1/4" L x 1/4" Dia (31.8mm x 6.4mm)