BLF6G27-10G,118
Transistors RF MOSFET Power WIMAX POWER LDMOS TRANSISTOR
product image
BLF6G27-10G,118 Picture
SeekIC No. : 00219705 Detail
BLF6G27-10G,118: Transistors RF MOSFET Power WIMAX POWER LDMOS TRANSISTOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLF6G27-10G,118
  • Qty
  • 0~63
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz Gain : 19 dB
Output Power : 2 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 3.5 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-975C
Packaging : Reel
Description
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Gain : 19 dB
Output Power : 2 W
Continuous Drain Current : 3.5 A