BLF6G27-45,135
Transistors RF MOSFET Power TRANS WIMAX PWR LDMOS
product image
BLF6G27-45,135 Picture
SeekIC No. : 00219922 Detail
BLF6G27-45,135: Transistors RF MOSFET Power TRANS WIMAX PWR LDMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLF6G27-45,135
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz Gain : 18 dB
Output Power : 7 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 20 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-608A
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Continuous Drain Current : 20 A
Gain : 18 dB
Output Power : 7 W