BP5234-33A
IC REG BUCK 3.3V 4A 10SIP
product image
BP5234-33A Picture
SeekIC No. : 003586046 Detail
BP5234-33A: IC REG BUCK 3.3V 4A 10SIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BP5234-33A
Quick Details
Series: - Manufacturer: Rohm Semiconductor
Package / Case : DIP-16 Type: Step-Down (Buck)
Output Type: Fixed Number of Outputs: 1
Voltage - Output: 3.3V Voltage - Input: 5V
PWM Type: - Frequency - Switching: -
Current - Output: 4A Synchronous Rectifier: No
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 11-SIP (10 Leads) Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Voltage - Output: 3.3V
Current - Output: 4A
Packaging: Bulk
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Voltage - Input: 5V
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C