BSC030N03MSG
MOSFET N-CH 30V 100A TDSON-8
product image
BSC030N03MSG Picture
SeekIC No. : 004302088 Detail
BSC030N03MSG: MOSFET N-CH 30V 100A TDSON-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSC030N03MSG
Mfg:
Infineon Technologies
Parameters:
Technical/Catalog InformationBSC030N03MSG
VendorInfineon Technologies
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C100A
Rds On (Max) @ Id, Vgs3 mOhm @ 30A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 5700pF @ 15V
Power - Max69W
PackagingTape & Reel (TR)
Gate Charge (Qg) @ Vgs73nC @ 10V