BSC100N03MSG
MOSFET N-CH 30V 44A TDSON-8
product image
BSC100N03MSG Picture
SeekIC No. : 004302104 Detail
BSC100N03MSG: MOSFET N-CH 30V 44A TDSON-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSC100N03MSG
Mfg:
Infineon Technologies (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationBSC100N03MSG
VendorInfineon Technologies (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C44A
Rds On (Max) @ Id, Vgs10 mOhm @ 30A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1700pF @ 15V
Power - Max30W
PackagingCut Tape (CT)
Gate Charge (Qg) @ Vgs23nC @ 10V