BT1.5I-M10
Cable Ties Cable Tie, Metal Barb, 6.1"L (155mm), In
product image
BT1.5I-M10 Picture
SeekIC No. : 002490337 Detail
BT1.5I-M10: Cable Ties Cable Tie, Metal Barb, 6.1"L (155mm), In
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BT1.5I-M10
Mfg:
Panduit
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Cable Ties Type : Metal Barb Locking Ties
Maximum Bundle Diameter : 1.5 in Tensile Strength : 40 lbs
Length : 6.1 in Color : White
Material : Nylon
Description
Product : Cable Ties
Material : Nylon
Tensile Strength : 40 lbs
Type : Metal Barb Locking Ties
Color : White
Maximum Bundle Diameter : 1.5 in
Length : 6.1 in
Parameters:
Technical/Catalog InformationBT1.5I-M10
VendorPanduit Corp
CategoryCables, Wires - Management
ColorWhite
Length0.508' (154.94mm, 6.10")
Tensile Strength40 lbs. (18.1 kg)
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.50" (38.10mm)
Mounting Type-
Quantity1000
Width0.141" (3.60mm)