BU18TD2WNVX-TL
IC REG LDO 1.8V .2A 4-SSON
product image
BU18TD2WNVX-TL Picture
SeekIC No. : 003588710 Detail
BU18TD2WNVX-TL: IC REG LDO 1.8V .2A 4-SSON
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BU18TD2WNVX-TL
Quick Details
Series: - Propagation Delay Time : 0.15 ns
Manufacturer: Rohm Semiconductor Regulator Topology: Positive Fixed
Voltage - Output: 1.8V Voltage - Input: Up to 5.5V
Voltage - Dropout (Typical): - Number of Regulators: 1
Current - Output: 200mA (Min) Current - Limit (Min): 220mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-UDFN Exposed Pad Supplier Device Package: SSON004X1010
Description
Series: -
Regulator Topology: Positive Fixed
Number of Regulators: 1
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Dropout (Typical): -
Voltage - Input: Up to 5.5V
Current - Limit (Min): 220mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Output: 1.8V
Current - Output: 200mA (Min)