BXB75-48S05FLTJ
DC/DC Converters 75W 5V 15A
product image
BXB75-48S05FLTJ Picture
SeekIC No. : 002721341 Detail
BXB75-48S05FLTJ: DC/DC Converters 75W 5V 15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BXB75-48S05FLTJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~29
Quick Details
Output Power : 75 W Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 15 A
Package / Case Size : 2.28 in x 2.4 in x 0.5 in
Description
Product :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Power : 75 W