BYM10-1000-E3/1
Rectifiers 1000 Volt 1.0 Amp Glass Passivated
product image
BYM10-1000-E3/1 Picture
SeekIC No. : 00180267 Detail
BYM10-1000-E3/1: Rectifiers 1000 Volt 1.0 Amp Glass Passivated
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYM10-1000-E3/1
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Standard Recovery Rectifiers Configuration : Single
Reverse Voltage : 1000 V Forward Voltage Drop : 1.2 V
Forward Continuous Current : 1 A Max Surge Current : 30 A
Reverse Current IR : 10 uA Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : DO-213AB Packaging : Bulk
Description
Recovery Time :
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Forward Continuous Current : 1 A
Max Surge Current : 30 A
Configuration : Single
Product : Standard Recovery Rectifiers
Reverse Voltage : 1000 V
Reverse Current IR : 10 uA
Forward Voltage Drop : 1.2 V