BYV27-200-E3/54
Rectifiers 2.0 Amp 200 Volt
product image
BYV27-200-E3/54 Picture
SeekIC No. : 00183604 Detail
BYV27-200-E3/54: Rectifiers 2.0 Amp 200 Volt
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYV27-200-E3/54
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers Configuration : Single
Reverse Voltage : 200 V Forward Voltage Drop : 1.07 V at 3 A
Recovery Time : 25 ns Forward Continuous Current : 2 A
Max Surge Current : 50 A Reverse Current IR : 1 uA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : SOD-57
Packaging : Reel
Description
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers
Reverse Current IR : 1 uA
Packaging : Reel
Configuration : Single
Reverse Voltage : 200 V
Mounting Style : Through Hole
Max Surge Current : 50 A
Recovery Time : 25 ns
Forward Continuous Current : 2 A
Package / Case : SOD-57
Forward Voltage Drop : 1.07 V at 3 A