BYV27-200-TR
Rectifiers 2 Amp 200 Volt 50 Amp IFSM
product image
BYV27-200-TR Picture
SeekIC No. : 00169419 Detail
BYV27-200-TR: Rectifiers 2 Amp 200 Volt 50 Amp IFSM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYV27-200-TR
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers Configuration : Single
Reverse Voltage : 200 V Forward Voltage Drop : 1.07 V
Recovery Time : 25 ns Forward Continuous Current : 2 A
Max Surge Current : 50 A Reverse Current IR : 1 uA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : SOD-57
Packaging : Reel
Description
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers
Reverse Current IR : 1 uA
Packaging : Reel
Configuration : Single
Reverse Voltage : 200 V
Mounting Style : Through Hole
Max Surge Current : 50 A
Recovery Time : 25 ns
Forward Continuous Current : 2 A
Package / Case : SOD-57
Forward Voltage Drop : 1.07 V