BYV410-600,127
Diodes (General Purpose, Power, Switching) DIODE RECT UFAST DL 600V
product image
BYV410-600,127 Picture
SeekIC No. : 00136468 Detail
BYV410-600,127: Diodes (General Purpose, Power, Switching) DIODE RECT UFAST DL 600V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYV410-600,127
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product : Switching Diodes Peak Reverse Voltage : 600 V
Forward Continuous Current : 20 A Max Surge Current : 132 A
Configuration : Dual Common Cathode Recovery Time : 35 ns
Forward Voltage Drop : 2.1 V Maximum Reverse Leakage Current : 50 uA
Package / Case : TO-220AB-3 Packaging : Tube
Description
Maximum Power Dissipation :
Operating Temperature Range :
Product : Switching Diodes
Packaging : Tube
Peak Reverse Voltage : 600 V
Maximum Reverse Leakage Current : 50 uA
Configuration : Dual Common Cathode
Forward Continuous Current : 20 A
Package / Case : TO-220AB-3
Max Surge Current : 132 A
Recovery Time : 35 ns
Forward Voltage Drop : 2.1 V