BYVB32-100/81
Rectifiers 100 Volt 18A 25ns Dual Common Cathode
product image
BYVB32-100/81 Picture
SeekIC No. : 00183596 Detail
BYVB32-100/81: Rectifiers 100 Volt 18A 25ns Dual Common Cathode
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYVB32-100/81
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers Configuration : Dual Common Cathode
Reverse Voltage : 100 V Forward Voltage Drop : 1.15 V at 20 A
Recovery Time : 25 ns Forward Continuous Current : 18 A
Max Surge Current : 150 A Reverse Current IR : 10 uA
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : TO-263AB
Packaging : Reel
Description
Product : Ultra Fast Recovery Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Recovery Time : 25 ns
Package / Case : TO-263AB
Reverse Current IR : 10 uA
Configuration : Dual Common Cathode
Forward Voltage Drop : 1.15 V at 20 A
Forward Continuous Current : 18 A
Max Surge Current : 150 A
Reverse Voltage : 100 V