BZG85C100
Features: · Glass passivated junction· High reliability· Voltage range 3.3 V to 100 V· Fits onto 5 mm SMD footpads· Wave and reflow solderable· VZnom ±5% toleranceApplicationVoltage stabilizatSpecifications Parameter Test Conditions Type Symbol Value Unit Power dissipation RthJA<1...
product image
BZG85C100 Picture
SeekIC No. : 004306475 Detail
BZG85C100: Features: · Glass passivated junction· High reliability· Voltage range 3.3 V to 100 V· Fits onto 5 mm SMD footpads· Wave and reflow solderable· VZnom ±5% toleranceApplicationVoltage stabilizatSpecif...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BZG85C100
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
· Glass passivated junction
· High reliability
· Voltage range 3.3 V to 100 V
· Fits onto 5 mm SMD footpads
· Wave and reflow solderable
· VZnom ±5% tolerance
Application
Voltage stabilizat
Specifications
Parameter Test Conditions Type Symbol Value Unit
Power dissipation RthJA<100K/W, Tamb=25   PV 1.25 W
Non repetitive peak surge
power dissipation
tp=100s sq.pulse,
Tj=25 prior to surge
  PZSM 50 W