C1206C222J5GAC
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2200PF 50.0V
product image
C1206C222J5GAC Picture
SeekIC No. : 00923347 Detail
C1206C222J5GAC: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2200PF 50.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C1206C222J5GAC
Mfg:
Kemet
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 2200 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 2200 pF