C1206C222J5GACAUTO
CAP CER 2200PF 50V 5% NP0 1206
product image
C1206C222J5GACAUTO Picture
SeekIC No. : 002953057 Detail
C1206C222J5GACAUTO: CAP CER 2200PF 50V 5% NP0 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C1206C222J5GACAUTO
Quick Details
Series: - Manufacturer: Kemet
Capacitance: 2200pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200 Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.035" (0.88mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Bulk
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Capacitance: 2200pF
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series: -
Packaging: Bulk
Manufacturer: Kemet
Thickness (Max): 0.035" (0.88mm)