C1210C226K8RALTU
CAP CER 22UF 10V 10% X7R 1210
product image
C1210C226K8RALTU Picture
SeekIC No. : 002953266 Detail
C1210C226K8RALTU: CAP CER 22UF 10V 10% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C1210C226K8RALTU
Quick Details
Series: - Manufacturer: Kemet
Capacitance: 22µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 10V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Capacitance: 22µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.106" (2.70mm)