C3225X7R1C106K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10UF 16V 10%
product image
C3225X7R1C106K Picture
SeekIC No. : 00807652 Detail
C3225X7R1C106K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10UF 16V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3225X7R1C106K
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 16 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 10 uF
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3225X7R1C106K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±10%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C