C3225X7R1C226M
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22UF 16V 20%
product image
C3225X7R1C226M Picture
SeekIC No. : 00809349 Detail
C3225X7R1C226M: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22UF 16V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3225X7R1C226M
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 22 uF
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3225X7R1C226M
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C