C3225X7R1H105M/1.6
CAP CER 1UF 50V 20% X7R 1210
product image
C3225X7R1H105M/1.6 Picture
SeekIC No. : 002961213 Detail
C3225X7R1H105M/1.6: CAP CER 1UF 50V 20% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3225X7R1H105M/1.6
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: C Manufacturer: TDK Corporation
Capacitance: 1.0µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Series: C
Manufacturer: TDK Corporation
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±20%
Capacitance: 1.0µF
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3225X7R1H105M/1.6
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-