C3390-100.000
Standard Clock Oscillators 100MHz
product image
C3390-100.000 Picture
SeekIC No. : 001152952 Detail
C3390-100.000: Standard Clock Oscillators 100MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3390-100.000
Mfg:
Crystek Corporation
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 100 MHz Frequency Stability : 100 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 30 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Dimensions : 7.2 mm L
Packaging : Reel Series : C3390
Description
Output Format :
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Frequency : 100 MHz
Product : XO
Frequency Stability : 100 PPM
Load Capacitance : 30 pF
Dimensions : 7.2 mm L
Series : C3390
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3390-100.000
VendorCrystek Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency100MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current45mA