C4520C0G3F100F
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 10pF 3KV C0G 1%
product image
C4520C0G3F100F Picture
SeekIC No. : 00810556 Detail
C4520C0G3F100F: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 10pF 3KV C0G 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520C0G3F100F
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 10 pF
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Product : High Voltage MLCCs
Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520C0G3F100F
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±1pF
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C