C4532C0G3F101K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 100pF 3KV C0G 10%
product image
C4532C0G3F101K Picture
SeekIC No. : 00814681 Detail
C4532C0G3F101K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 100pF 3KV C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532C0G3F101K
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 3.15 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 100 pF
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Voltage Rating : 3.15 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532C0G3F101K
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C