C4532X5R0J476M
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 47UF 6.3V 20%
product image
C4532X5R0J476M Picture
SeekIC No. : 00813490 Detail
C4532X5R0J476M: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 47UF 6.3V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532X5R0J476M
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 47 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Temperature Coefficient / Code : X5R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Voltage Rating : 6.3 Volts
Temperature Coefficient / Code : X5R
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 47 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532X5R0J476M
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance47F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±20%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX5R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C