C4532X5R1C226M
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22UF 16V 20%
product image
C4532X5R1C226M Picture
SeekIC No. : 00809165 Detail
C4532X5R1C226M: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22UF 16V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532X5R1C226M
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Temperature Coefficient / Code : X5R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 22 uF
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Temperature Coefficient / Code : X5R
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532X5R1C226M
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX5R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C