CA0612JRNP09BN470
CAP ARRAY 4CH 47PF 50V 1206
product image
CA0612JRNP09BN470 Picture
SeekIC No. : 002924744 Detail
CA0612JRNP09BN470: CAP ARRAY 4CH 47PF 50V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CA0612JRNP09BN470
Quick Details
Series: - Manufacturer: Yageo
Capacitance: 47pF Dimensions : 10 mm L x 10 mm W x 0.8 mm H
Voltage - Rated: 50V Dielectric Material: Ceramic
Number of Capacitors: 4 Circuit Type: Isolated
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 1206 (3216 Metric) Wide (Long Side), 0612 (1632 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Description
Voltage - Rated: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 47pF
Number of Capacitors: 4
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%