CC10-2403SR-E
DC/DC Converters 8.2W 3.3V 2.5A
product image
CC10-2403SR-E Picture
SeekIC No. : 002716896 Detail
CC10-2403SR-E: DC/DC Converters 8.2W 3.3V 2.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC10-2403SR-E
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 8.2 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 2.5 A Mounting Style : PCB
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 2.5 A
Mounting Style : PCB
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Power : 8.2 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC10-2403SR-E
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output3.3V
Power (Watts)10W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 2.5A