CC10-2412SF-E
DC/DC Converters 12W 12V 1A
product image
CC10-2412SF-E Picture
SeekIC No. : 002715161 Detail
CC10-2412SF-E: DC/DC Converters 12W 12V 1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC10-2412SF-E
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 12 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 1 A Mounting Style : PCB
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Mounting Style : PCB
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Current (Channel 1) : 1 A
Output Power : 12 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC10-2412SF-E
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output12 ~ 15VDC
Power (Watts)10W
Number of Outputs1
1st Output12 ~ 15 VDC @ 1A