CC10-4812DF-E
DC/DC Converters 10.8W 12V 0.45A
product image
CC10-4812DF-E Picture
SeekIC No. : 002736575 Detail
CC10-4812DF-E: DC/DC Converters 10.8W 12V 0.45A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC10-4812DF-E
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 10.8 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 0.45 A Output Voltage (Channel 2) : - 12 V
Output Current (Channel 2) : 0.45 A Mounting Style : PCB
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 2) : - 12 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Mounting Style : PCB
Output Power : 10.8 W
Output Current (Channel 1) : 0.45 A
Output Current (Channel 2) : 0.45 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC10-4812DF-E
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 76VDC
Output±12 ~ ±15VDC
Power (Watts)10W
Number of Outputs2
1st Output12 ~ 15 VDC @ 360mA
2nd Output-12 ~ -15 VDC @ 360mA