CC10-4812SR-E
DC/DC Converters 12W 12V 1A
product image
CC10-4812SR-E Picture
SeekIC No. : 002716836 Detail
CC10-4812SR-E: DC/DC Converters 12W 12V 1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC10-4812SR-E
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 12 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 1 A Mounting Style : PCB
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Mounting Style : PCB
Output Current (Channel 1) : 1 A
Output Power : 12 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC10-4812SR-E
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 76VDC
Output12 ~ 15VDC
Power (Watts)10W
Number of Outputs1
1st Output12 ~ 15 VDC @ 800mA