CC1010DK-868-915
RF Development Tools CC1010 868/915MHz DEVELOPMENT KIT
product image
CC1010DK-868-915 Picture
SeekIC No. : 00121968 Detail
CC1010DK-868-915: RF Development Tools CC1010 868/915MHz DEVELOPMENT KIT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1010DK-868-915
Mfg:
Texas Instruments
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : Development Kits Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1010 Frequency : 868 MHz, 915 MHz
Operating Supply Voltage : 4 V to 10 V
Description
Product : Development Kits
Type : RF Transceivers
Frequency : 868 MHz, 915 MHz
Tool Is For Evaluation Of : CC1010
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1010DK-868-915
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransceiver
Supplied ContentsBoard, Modules, Adapters, Antenna, Cables
For Use With/Related ProductsCC1010 868/915MHZ
Frequency868MHz, 915MHz