CC1010EMK-868-915
RF Development Tools 1010 EVALUATION KIT 2-CC1010EM & ANTENNA
product image
CC1010EMK-868-915 Picture
SeekIC No. : 00121970 Detail
CC1010EMK-868-915: RF Development Tools 1010 EVALUATION KIT 2-CC1010EM & ANTENNA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1010EMK-868-915
Mfg:
Texas Instruments
Quick Details
Product : Evaluation Modules Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1010 Frequency : 868 MHz, 915 MHz
Operating Supply Voltage : 4 V to 10 V
Description
Product : Evaluation Modules
Type : RF Transceivers
Frequency : 868 MHz, 915 MHz
Tool Is For Evaluation Of : CC1010
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1010EMK-868-915
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransceiver, ISM
Supplied Contents2 Boards, 2 Antennas
For Use With/Related ProductsCC1010 868/915MHZ
Frequency868MHz, 915MHz