CC1020-CC1070DK433
RF Development Tools CC1020/1070 433MHz DEVELOPMENT KIT
product image
CC1020-CC1070DK433 Picture
SeekIC No. : 00122543 Detail
CC1020-CC1070DK433: RF Development Tools CC1020/1070 433MHz DEVELOPMENT KIT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1020-CC1070DK433
Mfg:
Texas Instruments
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Development Kits Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1020, CC1070 Frequency : 433 MHz
Operating Supply Voltage : 4 V to 10 V
Description
Product : Development Kits
Type : RF Transceivers
Frequency : 433 MHz
Tool Is For Evaluation Of : CC1020, CC1070
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1020-CC1070DK433
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransmitter, Receiver
Supplied Contents2 Boards, 3 Modules, Adapters, Antennas, Cables, Documentation, Sample Product
For Use With/Related ProductsCC1020/1070 433MHZ
Frequency433MHz