CC1020EMK-868
RF Development Tools CC1020 868MHz EVALUATION KIT
product image
CC1020EMK-868 Picture
SeekIC No. : 00121985 Detail
CC1020EMK-868: RF Development Tools CC1020 868MHz EVALUATION KIT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1020EMK-868
Mfg:
Texas Instruments
Quick Details
Product : Evaluation Modules Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1020 Frequency : 868 MHz
Operating Supply Voltage : 4 V to 10 V
Description
Product : Evaluation Modules
Frequency : 868 MHz
Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1020
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1020EMK-868
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransceiver, ISM
Supplied Contents2 Boards, 2 Antennas
For Use With/Related ProductsSurface Mount IC
Frequency868MHz