CC1100EMK-433
RF Development Tools Qty 2 CC1100 Modules and Qty 2 Antennas
product image
CC1100EMK-433 Picture
SeekIC No. : 00121972 Detail
CC1100EMK-433: RF Development Tools Qty 2 CC1100 Modules and Qty 2 Antennas
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1100EMK-433
Tool Is For Evaluation Of : CC1100E Frequency : 433 MHz
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Description
Type : RF Transceivers
Product : Evaluation Kits
Frequency : 433 MHz
Tool Is For Evaluation Of : CC1100E
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1100EMK-433
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransceiver
Contents2 Boards, 2 Antennas
For Use With/Related ProductsCC1100 433MHZ