CC1100EMK-868
RF Development Tools Qty 2 CC1100 Modules and Qty 2 Antennas
product image
CC1100EMK-868 Picture
SeekIC No. : 00121983 Detail
CC1100EMK-868: RF Development Tools Qty 2 CC1100 Modules and Qty 2 Antennas
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1100EMK-868
Tool Is For Evaluation Of : CC1100E Frequency : 868 MHz
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Description
Frequency : 868 MHz
Type : RF Transceivers
Product : Evaluation Kits
Tool Is For Evaluation Of : CC1100E
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1100EMK-868
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransceiver, ISM
Supplied Contents2 Boards, 2 Antennas
For Use With/Related ProductsSurface Mount IC
Frequency868MHz